Wyniki - Mistrzostwa Małopolski, ZR i ZT w Sportowych Rajdach Konnych 15.07.2017

Po raz kolejny gościliśmy w Starych Żukowicach jeźdźców i konie rywalizujących w dyscyplinie sportowe rajdy konne. Tym razem 15 lipca 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Małopolski Seniorów rozgrywane w ramach konkursu 1* na dystansie 80 km, Mistrzostwa Małopolski Juniorów rozgrywane w ramach konkursu klasy P na dystansie 40 km, Zawody Regionalne w klasach 1*, N, P i L oraz Zawody Towarzyskie rogrywane w ramach klasy L. Odwiedziło nas 32 jeźdźców - 24 pary startowały w Zawodach Regionalnych, 8 par w Zawodach Towarzyskich. Mistrzem Małopolski Seniorów został Tadeusz Sajdak na koniu Czort z Gór - reprezentant Fundacji Dowolnie na koń!, tym samym wygrywając w klasyfikacji generalnej konkurs 1*. Mistrzynią Małopolski Juniorów została Julia Gaudyn na koniu Jac Hands on Deck, Wicemistrzynią Juniorów Aleksandra Majchrowicz na koniu Perfect Rainer - obie zawodniczki także startują w barwach Fundacji Dowolnie na koń!.

Zwyciężczynią konkursu rozgrywanego w klasie N została Zuzanna Kądziołka na koniu Don Qarie, drugie miejsce zajął Saif Hamad Al Ghafi na koniu Espresso, trzecie miejsce zajęła reprezentantka naszej Fundacji Magdalena Piatek na koniu Agis.

W klasie P zwyciężyła Aleksandra Pustuła, reprezentantka LKS Hejnał Krzyszkowice na koniu Mahir, drugie miejsce przypadło Maryli Czarnowicz na koniu El Edith, zaś trzecie miejsce Joannie Wierzbińskiej na koniu Igor.

Konkurs klasy L zwyciężyła Katarzyna Wikarek na utytułowanym koniu rajdowym Baccardi - reprezentantka LKJ Solec w Bieruniu, drugie miejsce Mariusz Pustuła - LKS Hejnał Krzyszkowice na koniu Muqati, trzecie Angelika Wojnowska - Fundacja Dowolonie na koń! na koniu Ender BS.

Zawody Towarzyskie rozegrane zostały na dystansie 30,3 km w ramach konkursu klasy L. Zwyciężczynią została Anna Peschak na koniu Sami Al Khalediah - Ognisko TKKF "Przyjaciel Konika", drugie miejsce zajął Rafał Opioła na koniu Filantrop z LKJ Klikowa, a trzecie Anna Garmulewicz na koniu Flis.

Puchary i medale dla Mistrzów Małopolski Seniorów i Juniorów ufundował Małopolski Związek Jeździecki oraz dla Mistrzów Małopolski Juniorów Wójt Gminy Lisia Góra Pan Arkadiusz Mikuła.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za przybycie i rywalizację w duchu fair play. Dziękujemy za to, że stworzyliście wspaniałą atmosferę w duchu pozytywnej rywalizacji :-) Mamy nadzieję ponownie spotkać się podczas organizowanych przez Fundację Dowolnie na koń! zawodów i na trasach rajdowych. Liczymy na to, że dla zawodników startujących w Zawodach Towarzyskich przygoda z rajdami dopiero się zaczyna.

Dziękujemy wszystkim, którzy w sprawach dużych i małych pomagali nam i wspierali - każde zawody, bez wzgledu na ich rangę,  to wielkie logistyczne przedsięwzięcie, a bez różnych wiekszych i mniejszych gestów pomocy było by nam bardzo ciężko.

No i pogoda tym razem też była sprzyjająca ;-)

Poniżej prezentujemy wyniki dla poszczególnych konkursów. Do zobaczenia ponownie!