Mistrzostwa Małopolski w Sportowych Rajdach Konnych, ZR i ZT

W ostatni weekend, 26 maja 2018 w Starych Żukowicach odbyły się Mistrzostwa Małopolski w Sportowych Rajdach Konnych, Zawody Regionalne i Towarzyskie.

Mistrzostwa Małopolski Seniorów rozegrane zostały w ramach konkursu 1* na dystansie 81,4 km. Do konkursu mistrzowskiego zgłosiło się dwóch zawodników, finalnie konkurs ukończyła Weronika Wojnarowska na klaczy Miruna reprezentująca barwy Fundacji Dowolnie na koń! tym samym uzyskując tytuł Mistrza Małopolski w Sportowych Rajdach Konnych. Mistrzostwa Małopolski Młodych Jeźdźców nie zostały rozegrane ze względu na brak zgłoszeń do konkursu. Natomiast na dystansie 40 km w ramach klasy P rozegrane zostały Mistrzostwa Małopolski Juniorów. Do konkursu zgłoszonych zostało 7 zawodników, zaś 6 zawodników dystans ukończyło. Jadąc z tempem 14,92 km/h zwyciężyła Izabela Klecka na koniu D'Achila reprezentująca Fundację Klub Jazdy Konnej Zatoka. Drugie miejsce zajął Jakub Chmielowiec na koniu Reness, zaś trzecie miejsce reprezentująca Fundację Dowolnie na koń! Aleksandra Majchrowicz na koniu El-Vasyl. W ramach Zawodów Regionalnych rozegrano konkurs 1*, którego zwyciężczynią została Weronika Wojnarowska na klaczy Miruna, konkurs klasy N na dystansie 81,4 km którego zwycięzcą została Miłosz Gut na koniu Wykus - reprezentant Fundacji Dowolnie na koń!, konkurs klasy P, w którym zwyciężyła Patrycja Kłóś na koniu Orbitale - Fundacja Klub Jazdy Konnej Zatoka, oraz konkurs klasy L w którym ex aequo zwyciężyła Gracjana Sokołowska na koniu Pelar oraz Karolina Nosek na koniu Eletto. Rozegrany został także konkurs towarzyski w klasie L w którym zwyciężyła Klara Szczygieł na koniu Kardynał.

Wszystkim uczestnikom raz jeszcze gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku do konkursów Mistrzowskich przystąpi co najmniej tylu seniorów co w tym roku juniorów ;-) w każdym razie dzieciaki górą!