24-26.03.2017 Warsztat prowadzony przez Dariusza Domagałę „Praca z koniem z ziemi w oparciu o relacje”.

Fundacja Dowolnie na koń!, Ranczo Palomino oraz Stajnia Stara Dąbrowa serdecznie zapraszają na warsztat prowadzony przez Dariusza Domagałę „Praca z koniem z ziemi w oparciu o relacje”.

Warsztat odbędzie się w dniach 24-26 marca 2017 roku na terenie ośrodka Palomino w Starych Żukowicach (Stare Żukowice 3A, 33-151 Nowa Jastrząbka woj. małopolskie)

Termin: 24-26.03.2017.

Rozpoczęcie: piątek 24.03 godz. 9.30, zakończenie: niedziela 26.03 godz. 16.00

Prowadzący: Dariusz Domagała

Miejsce szkolenia: Ranczo Palomino Stare Żukowice 3A, 33-151 Nowa Jastrząbka woj. małopolskie

Zgłoszenia: Fundacja Dowolnie na koń! biuro@dowolnienakon.pl

Termin zgłoszeń upływa 13.03.2017

Koszty udziału w szkoleniu

  • uczestnicy z koniem: 500 zł (ilość miejsc ograniczona)
    • Boks: 40 zł / dzień
  • uczestnicy bez konia: 200 zł

Fundacja Dowolnie na koń! może udostępnić konia do pracy podczas warsztatów: 50 zł / dzień

Płatność przelewem:  Fundacja Dowolnie na koń!

56 1050 1722 1000 0090 3051 7545

Wyżywienie we własnym zakresie na terenie ośrodka Roleski Ranch

Rezerwacja noclegów: 602491343

 

 

Opis warsztatu

Dzięki uczestnictwu w warsztacie nauczysz się jak sprawić aby twój koń stał się miękki, rozluźniony i nie denerwował się podczas nauki nowych elementów.

Warsztat obejmuje przygotowanie teoretycznego oraz praktyczne ćwiczenia pracy z ziemi. Program warsztatów został skonstruowany w taki sposób, że już po warsztatach zauważysz wymierny efekt. Ale to tylko początek drogi; to fundament, na którym masz szansę zbudować prawdziwą przyjaźń i partnerstwo.

Podczas warsztatu poznasz i zrozumiesz dlaczego tak istotną rolę pełnią ćwiczenia z ziemi. Dostrzeżesz związek pomiędzy ćwiczeniami z ziemi a jazdą w siodle. Usłyszysz wiele informacji na temat psychologii treningu koni. Nauczysz się jak szkolić konia w oparciu o bliskość i pełną wzajemnego szacunku relację, a także jaki wpływ na ruch konia może mieć Twoja energia. Poczujesz jak wiele radości i wzruszeń może sprawiać bycie z koniem, gdy zwierzę mając wybór pozostaje blisko Ciebie, a potem pozwala się dosiąść.

Dostrzeżesz jak szybko koń uczy się nowych elementów, gdy wspólnie pokonujecie trudności i dzielące Was bariery, kiedy koń wykonuje zadania, nie w obawie przed karą, ale z chęci bycia z Tobą. Usłyszysz szczegółowe informacje i wykonasz wiele ćwiczeń, które posłużą poprawie elastyczności oraz wzmocnią relacje między koniem a jeźdźcem.

Dowiesz się także jak sprawić, by koń był skupiony tylko na Tobie, jak komunikować się z koniem bez konieczności użycia ostrego kiełzna i ostróg, jak osiągnąć miękkość i lekkość wykonywanych figur, jak nauczyć odczulić konia na spotykane w terenie „strachy”, jak sprawić aby koń nigdy nie odmawiał przejścia przez przeszkodę, a jednocześnie nie parł na przeszkody, pokonując je w panicznym pędzie.