Zawody Konno Biegowe o Memoriał Pułkownika Władysława Kabata już za nami

21 czerwca 2014 odbyła się I edycja Zawodów Konno Biegowych o Memoriał Pułkownika Władysława Kabata Ps. "Brzechwa". Zawodnicy rywalizowali na trasie o długości 10 km w dwóch grupach: jeźdźcy na koniach i biegacze.

W zawodach brało udział 12 par jeździec-koń i 33 biegaczy. Start jeźdźców w Miechowicach Małych nastąpił o 10.15, zaś pierwsi zawodnicy zameldowali się na mecie w Jadownikach Mokrych już o 10.50 jadąc w średnim tempie 17 km/h. Najszybszą parą jeździec i koń wśród seniorów okazał się Pan Władysław Sajdak na koniu Czad. W grupie Juniorów i Młodych jeźdźców wygrała Barbara Kańka na koniu Wiktor, zaś w grupie małych koni najszybsza była Pani Mariola Tyka na koniu Wierny. Najszybszy z biegaczy, Pan Grzegorz Czyż, reprezentujący Automatykę Tarnów – Grupa Azoty przebiegł wyznaczony dystans w 34 minuty i 19 sekund. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Można liczyć na to, że zawody organizowane przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół w Tarnowie oraz Ranczo Palomino Stare Żukowice, po tak udanym debiucie doczekają się kontynuacji w kolejnych latach. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom Zawodów Konno Biegowych za udział w imprezie oraz za wspaniałą atmosferę sportowej rywalizacji. Zapraszamy za rok!

wyniki Memoriału - biegacze

wyniki Memoriału - jeźdźcy